All for Joomla All for Webmasters

biokominki

Biokominek to przenośne ognisko domowe, dekoracyjne i efektowne źródło ciepła. Nie wymaga specjalnej instalacji ani przewodu kominowego, nie musimy martwić się o drewno ani usuwanie popiołu. W biokominkach spalane jest wydajne biopaliwo, które daje jasny i żywy (a nie statyczny, jak np. w świecach) płomień. Efektem spalania jest para wodna i dwutlenek węgla w bezpiecznych ilościach (jak w powietrzu wydychanym przez człowieka), więc do ich odprowadzania wystarczy zwykła wentylacja pomieszczenia. Kominek nie wydziela zapachu, nie emituje też żadnej sadzy ani dymu.

Największą zaletą biokominków jest możliwość ich instalacji w pomieszczeniach nie nadających się do instalacji tradycyjnych kominków. Biokominkom nie straszny brak odpowiednich przewodów kominowych, mały metraż, czy mieszkania sąsiadów. Biokominek traktowany jako ozdoba bądź jako uzupełniające źródło ciepła sprawdza się nawet w mieszkaniu w bloku. Dodatkowym atutem jest wysoka wydajność cieplna biokominków - energia wytwarzana podczas spalania jest w 100% kierowana na pomieszczenie. Dzięki temu od momentu zapalenia biokominka wyraźnie odczuwalny jest wzrost temperatury w pomieszczeniu.

Niewątpliwą zaletą biokominków jest przyjazny i bezpieczny proces spalania. W biokominkach spalane jest specjalne biopaliwo w formie płynnej, które uzyskuje wysoką wydajność ( w naszym biokominku litr paliwa wystarcza na podtrzymanie płomienia przez okres od 3 do nawet 9 godzin). Co ważne, cały proces spalania odbywa się bez udziału drewna.

 

Główne zalety

W bio-kominkach drewno zostało zastąpione przez ekologiczne bio-paliwo. Stąd podczas spalania nie wydziela się dym, popiół, nie powstają zabrudzenia i nie potrzebna jest instalacja kominowa.

Wydajność

Biokominki są wydajnym źródłem ciepła - energia wytwarzana podczas spalania jest w 100% kierowana na pomieszczenie. Stanowią dekoracyjne i funkcjonalne uzupełnienie zwykłego ogrzewania; w zależności od regulacji płomienia 1L bio-paliwa pozwala ogrzać pomieszczenie w czasie od 2-5 godz. Od momentu zapalenia bio-kominka wyraźnie odczuwalny jest wzrost temperatury w ogrzewanym pomieszczeniu.

Charakter dekoracyjny

Biokominki w dekoracyjnej oprawie ze stali nierdzewnej lub stali lakierowanej proszkowo, stanowią ciekawą oprawę ognia, wpisującą się w stylistykę współczesnych wnętrz. Dzięki swojej uniwersalności, biokominek pasuje nie tylko do domu jednorodzinnego czy apartamentu, ale również do małego mieszkania lub miejsc, gdzie niemożliwe jest wykonanie instalacji pod tradycyjny kominek. Szczególnie polecamy biokominki do miejsc użyteczności publicznej - np. do restauracji i kawiarni.

Inne informacje

 

1L biopaliwa daje 40% więcej energii niż podobna ilość spalanego drewna. Spalaniu towarzyszy tylko para wodna i CO w proporcjach podobnych do zawartych w wydychanym przez człowieka powietrzu.

Dodatkową, nietypową dla tradycyjnych urządzeń grzewczych funkcją, jest możliwość nawilżania powietrza. Jak powszechnie wiadomo, kaloryfery czy grzejniki elektryczne wysuszają powietrze. Wydzielająca się podczas spalania biopaliwa para wodna sprawia, że wzrasta wilgotność pomieszczenia, co podnosi komfort przebywania w ogrzewanym bio-kominkiem wnętrzu. 

Niepowtarzalny styl

biokominki BioDesign

Biokominki projektowane przez nasza firmę charakteryzują się oryginalna formą, tworzone są z pasji do ognia. Każdy model przedstawimy poniżej chroniony jest prawami autorskimi.

biokominek ATLANTIS light

biokominek ATLANTIS light

Minimal

Minimal

biokominek URANOS

biokominek URANOS

biokominek CARO

biokominek CARO

biokominek ATLANTIS red

biokominek ATLANTIS red

biokominek KRONOS

biokominek KRONOS

biokominek LOFT dark

biokominek LOFT dark

biokominek ZEUS light

biokominek ZEUS light

biokominek ZEUS vip

biokominek ZEUS vip

biokominek SFERA

biokominek SFERA

biokominek BERMUDY

biokominek BERMUDY

biokominek WENUS

biokominek WENUS

Theme Features

Avanti is featuring brand new and advanced Warp options.